Pożądane efekty

Te sprawy to po prostu czyny, nad którymi nasz syn czy córka powinni – zgodnie z naszymi oczekiwaniami – pracować, stosownie do swojego wieku. Weźmy dla przykładu dosyć małe dziecko, któremu obiecamy przyznanie gwiazdki za każdy dzień bez rozlania czy rozsypania czegoś. Starsze, zbyt często wpadające w gniew, dostaną punkty za mówienie grzecznym tonem do członków rodziny, nieposłuszny brzdąc zaś – za powrót do domu przed ustaloną wcześniej godziną albo odrobienie lekcji bez marudzenia.
Przyczepienie takiej listy na honorowym miejscu w domu (na przykład na drzwiach lodówki) ma sens tylko wtedy, gdy dziecko jest dumne z takiej ekspozycji. Młodsze dzieci powinny otrzymywać drobne nagrody lub przywileje za każdy udany dzień; starszym listę podzielimy na tygodnie, a następnie oznaczać będziemy sukcesy każdego dnia jakąś naklejką, gwiazdką albo innymi znaczkami. Kiedy zaś cel zostanie osiągnięty – powiedzmy, pięć dni z gwiazdką na siedem możliwych – uczcij takie wydarzenie wspólnym rodzinnym wyjściem.

Witaj na moim portalu o polityce! Znajdziesz tutaj rozwinięcie wielu tematów związanych z polityką i społeczeństwem. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

© 2019 Społeczeństwo
Powered by WordPress | Theme Designed by: Website | Thanks to oil pulling, click here and symptoms