Posiłki

Jedzenie i czas posiłków sprawiają trudności uciążliwym dzieciom, ponieważ nie potrafią one siedzieć spokojnie w miejscu i czekać, zazwyczaj też lubią kaprysić nad talerzem. Wszystko to na pewno nie czyni pory obiadowej najprzyjemniejszą. Zmagania w porze obiadowej mają podłoże bardziej w sprawach związanych z władzą i niezależnością niż tylko z odżywianiem czy miłym spędzaniem czasu.
SYTUACJA: Chcesz usiąść z rodziną przy obiedzie, lecz twój uparty siedmioletni syn odmawia, bo chce dokończyć oglądanie programu w telewizji, zanim dołączy do reszty domowników. A kiedy już wchodzi do kuchni, zaczyna narzekać na menu. Nie cierpi kurczaka z kośćmi. Poproszony o zjedzenie surówki, zmusza się wyłącznie do przełknięcia jednego ziarenka groszku. Szybko wszyscy tracicie cierpliwość i apetyt.
CO ZROBIĆ: Chłopak zachowuje się w sposób, który określamy mianem uporu negatywnego. Jest to stan umysłu, w którym dziecka nie można już niczym zadowolić, i jest to stan typowy dla małych uparciuchów. Choć nie sprawisz, by zasmakowało mu jedzenie lub by się uśmiechnął, musisz wymagać przestrzegania podstawowych zasad uznawanych przez cywilizowanych ludzi.

Witaj na moim portalu o polityce! Znajdziesz tutaj rozwinięcie wielu tematów związanych z polityką i społeczeństwem. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

© 2019 Społeczeństwo
Powered by WordPress | Theme Designed by: loose | Thanks to pain, anxiety uk and symptoms