Pokaż, o co ci chodzi

Nie ograniczaj swej pomocy jedynie do słów. Zamiast tylko mówić, co robić, a czego nie, zdecyduj się na małe przedstawienie. Metoda ta odnosi doskonałe skutki w sytuacjach, kiedy dziecko musi się nauczyć stosowniej zachowywać w danych sytuacjach.
Być może pokażesz mu, jak ściskać przyjaciół tak, by nie musieli obawiać się o całość swych kości. Pokaż też cichszy sposób na zamykanie kabiny prysznicowej lub sztuczkę polegającą na włożeniu pojemnika z sokiem do lodówki bez powywracania wszystkiego na półce. Wreszcie zademonstruj, jak wziąć głęboki oddech, gdy przychodzi fala złości, i jak w grzeczny sposób poprosić o chwilę uwagi. Gdy tłumaczysz dziecku, co zrobiło źle, postaraj się skupić na czynach, nie zaś na uczuciach, które za nimi stały. Dziecko ma prawo czuć, co chce, a odpowiada jedynie za swoje uczynki; może być złe, niecierpliwe lub niezadowolone, lecz nie musi ad razu dostawać ataku furii.

Witaj na moim portalu o polityce! Znajdziesz tutaj rozwinięcie wielu tematów związanych z polityką i społeczeństwem. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

© 2019 Społeczeństwo
Powered by WordPress | Theme Designed by: weight loss | Thanks to pain, anxiety uk and click here