Nie zachęcaj dziecka do uwalniania złości

Poprzez walenie pięścią w coś, co udaje konkretną osobę, albo rzucanie strzałkami w zdjęcie wroga. Wolno mówić o złości i o osobie, która ją wywołała, lecz takie, niemal teatralne scenki skierowane na konkretnego człowieka, przedłużą tylko gniew. Lepiej rozładować złość, grając na jakimś instrumencie, rysując zwariowane obrazki, biegając wokół domu. Jednakże w przypadku dziecka, które nieustannie wyraża swój gniew poprzez bicie innych dzieci, pozwólmy mu na poboksowanie poduszki, traktując to jako lepsze wyjście z sytuacji. Dzieci różnie rozładowują napięcie. Jedno dziecko uspokaja się po uderzeniu w poduszkę, podczas gdy inne staje się jeszcze bardziej złe. Znajdź dla swojego syna czy córki najwłaściwszy sposób wyładowania gniewu.
Przekonaj dziecko, że tylko pokojowe rozwiązanie warte jest nagrody, a tego nie da się zrobić jedynie przez zmuszenie dziecka, by tak zrobiło. Zademonstruj, jakie korzyści płyną z negocjacji. Pokaż, że przy dzieleniu się każde dziecko coś dostaje, a zmienianie się w zabawach powoduje, iż wszyscy dobrze się bawią. Współpraca, wywołując pozytywne odczucia, jest nagrodą samą w sobie.

Witaj na moim portalu o polityce! Znajdziesz tutaj rozwinięcie wielu tematów związanych z polityką i społeczeństwem. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

© 2019 Społeczeństwo
Powered by WordPress | Theme Designed by: loose | Thanks to pain, click here and click here