DZIECKO IMPULSYWNE

Rób notatki dotyczące jego złych zachowań. Czy jest w tym jakaś prawidłowość? Czy dziecko traci kontrolę wtedy, gdy jest zmęczone, głodne lub ma rozproszoną uwagę? Czy istnieją jakieś konkretne okoliczności, w których trudniej mu być spokojnym?
Zaangażuj je w zajęcia, podczas których pokażesz mu zasadę reakcji przyczyna-skutek oraz naturalne konsekwencje. Nawet wspólne gotowanie staje się interesującą lekcją, gdyż daje natychmiastowe rezultaty: jeśli ktoś za szybko wieje wodę, wyleje się z miski, a ostrożnie przenoszone jajka nie rozbiją się. Czytając bajkę, rób chwile przerwy i pytaj, co może stać się za chwilę? Co teraz zrobi główny bohater? Uwierz, że impulsywność z wiekiem się zmniejsza. Wszystkie młodsze dzieci, uciążliwe czy nie, posiadają tę cechę w mniejszym czy większym stopniu. Wraz z wiekiem i nabytym doświadczeniem niecierpliwość zaczyna przechodzić!

Witaj na moim portalu o polityce! Znajdziesz tutaj rozwinięcie wielu tematów związanych z polityką i społeczeństwem. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

© 2019 Społeczeństwo
Powered by WordPress | Theme Designed by: weight loss | Thanks to pain relief, website and anxiety