Akcje, które podejmujemy pod wpływem gniewu

Spełniają dwa ważne zadania: natychmiast redukują napięcie, dzięki czemu organizm wraca do stanu normalności, a przy tym czasem rozwiązują sytuację, która doprowadziła do ataku gniewu. Zatem czy przegoniliśmy prehistorycznych wrogów od naszego wodopoju, czy też wydobyliśmy pieniądze ze szwankującej maszyny do napojów, złość spełniła swoją pozytywną rolę.
Stopień, do jakiego człowiek jest w stanie się zdenerwować, oznacza jego zdolność do uczuć, do tego, jak bardzo zależy mu na różnych rzeczach. Innymi słowy, gdyby wyeliminować złość, stalibyśmy się jedynie beznamiętnymi robotami. Z powodu wielkiego znaczenia, jakie złość i umiejętność jej okazywania miały w ewolucji człowieka, jesteśmy nadal w nie wyposażeni. Oznaki gniewu weszły na zawsze w skład naszych pozawerbalnych komunikatów, będąc niezwykle ważnymi znakami porozumiewania się. Przecież sami na widok kogoś, kto ma czerwoną twarz, zaciśnięte zęby i pięści, napięte, drżące mięśnie oraz syczący oddech, myślimy natychmiast: „Chyba lepiej będzie się wycofać!”

Witaj na moim portalu o polityce! Znajdziesz tutaj rozwinięcie wielu tematów związanych z polityką i społeczeństwem. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

© 2019 Społeczeństwo
Powered by WordPress | Theme Designed by: weight | Thanks to oil pulling, anxiety and treatment